לייעוץ מקצועי חייגו: 03-5225358
contact
העסקת מומחה זר בישראל לתקופות קצרות עד 45 יום

העסקת מומחה זר בישראל לתקופות קצרות עד 45 יום

העסקת מומחה זר לתקופות קצרות עד 45 ימים

מאת: עו”ד שני אלקבץ כהן | פורסם בתאריך: 25/1/21

מחבר: שני אלקבץ כהןנוהל זה עוסק במקרים מיוחדים בהם דרושה העסקה של מומחה זר לצורך ביצוע משימה זמנית או לצורך פרויקט וזאת עד 45 ימים בשנה למגזרים שונים במשק הישראלי וכן לחברות זרות, לדוגמא הגעת המומחה לצורך תיקון של מכונה בישראל שסופקה על ידי החברה המעסיקה את המומחה מחו”ל, פיקוח על התקנת מכונה, ייעוץ ועוד.

בשונה מנוהל הגשת בקשה למומחים לתקופות ארוכות יותר, שם תהליך קבלת ההיתר אורך בין 3 ל-4 חודשים, בבקשות אלה ניתן לקבל אשרת כניסה למומחה באופן מהיר, יעיל ובהצגת מספר מסמכים לרשות. יש לצרף לבקשה טופס בקשה לקבלת היתר מלא וחתום על ידי המעסיק, כתב התחייבות, מכתב הסבר, תעודות מקצועיות או קורות חיים של המומחה הזר וצילום דרכון המומחה הזר. במידה והמעסיק הוא חברה זרה שמקום מושבה בחו”ל, יש לצרף ייפוי כוח שנחתם בפני נציגות ישראל בחו”ל המסמיך את מגיש הבקשה בישראל לטפל בבקשה בשם המעסיק.

מרגע הגשת הבקשה המקוונת עד 6 ימי עסקים בלבד יינתן היתר העסקה. כאמור המסלול מיועד למעסיקים וחברות המבקשות כניסה מהירה של המומחה הזר לישראל ומדובר בעבודה שלא נדרש יותר מ-45 יום לסיימה (אם נדרש זמן רב יותר, מומלץ להימנע מהגשת הבקשה בנוהל זה). כמו כן, חשוב לדעת כי ניתן להגיש את הבקשה רק עבור מומחים המגיעים ממדינות הפטורות מאשרת כניסה ב/2 לישראל, לדוגמא מדינות אירופה, ארצות הברית וכו’. במידה והמומחה שמבוקשת העסקתו בישראל מגיע ממדינה ממנה דרושה אשרת כניסה לישראל (לדוגמא סין / הודו / רוסיה ועוד), יש לפנות לנוהל מומחים הרגיל שם הגשת הבקשה אורכת זמן רב יותר, אולם גם ניתן יהיה לבקש אשרת עבודה מעבר ל-45 ימים ועד שנה.

לאחר קבלת ההיתר להעסקת המומחה הזר, כאמור עד 6 ימי עסקים, יכול המומחה הזר להגיע לישראל ללא צורך באשרת כניסה (כאמור מגיע ממדינה פטורה מאשרת כניסה) אולם מיד בהגעתו יש להעביר למשרדנו את דרכונו של המומחה בכדי להשלים את התהליך ולקבל רישיון עבודה מלשכת רשות האוכלוסין למשך התקופה המבוקשת. חשוב לציין כי אשרת העבודה ניתנת למשך 45 ימים בלבד ואינה ניתנת להארכה. יחד עם זאת, ניתן לפצל את הימים כך שאם לדוגמא המומחה שהה בישראל למשך שבוע ימים בלבד ושב למולדתו, אז לאחר תקופת צינון מסוימת ובנסיבות מתאימות ניתן יהיה להגיש בקשה נוספת לפי היתר זה ולממש את מלוא התקופה המותרת בשנה. חשוב להדגיש כי העסקת מומחה זר ללא היתר מרשות האוכלוסין וההגירה + רישיון עבודה, גם אם מעסיקו אינו נחשב חברה ישראלית, מהווה עבירה פלילית ובמידה וייתפס המומחה הזר, צפוי הוא להיות מגורש מישראל ללא יכולת להיכנס למדינה למשך תקופה של 10 שנים.

משרדנו מתמחה בהגשת בקשות להיתרים להעסקת מומחים זרים לתקופות קצרות – פנו אלינו בהקדם ונשמח לסייע!

שתפו עם חברים
זקוקים לייעוץ? צרו קשר
03-5225358
רחוב הכישור 49, קומה 1, חולון, 5886606
153-3-5225358
השאירו פרטים ונחזור אליכם
שינוי גודל גופנים
ניגודיות