לייעוץ מקצועי חייגו: 03-5225358
contact
ויזת תייר

ויזת תייר

ויזת תייר לישראל - אלקבץ כהן משרד עורכי דין

אשרת שהייה-ויזה לצורך ביקור בישראל היא אשרה שניתנת לתיירים והיא נקראת אשרת ב/2 B/2 visa

אזרחי מדינות רבות בעולם אינם צריכים אשרת כניסה מיוחדת בכדי שאזרחיה יגיעו לביקור בישראל  מדובר במרבית מדינות אירופה, איטליה , ספרד , ארצות הברית וכיוצ”ב.

לרשימת מדינות הפטורות מאשרת ביקור בישראל לחץ כאן.

ויזת תייר לישראל

הזמנת תייר לביקור בישראל – במידה והאזרח הזר נמנה על מדינה שאינה פטורה ונדרש לקבל אשרת כניסה לישראל טרם הגעתו (לדוג’ מדינות כמו תאילנד, טורקיה, מצרים וכו’). על מנת להגיע לביקור בישראל, על האזרח הזר לפנות לנציגות הישראלית (קונסוליה) הנמצאת במדינתו או הקרובה ביותר אליו ולהגיש בקשה לאשרת כניסה לישראל.

לחלופין, במידה ולאזרח הזר יש קרובי משפחה/מכרים בישראל, האזרח הישראלי יכול לפנות ללשכת משרד הפנים באיזור מגוריו ולהגיש בקשה לקבלת אשרת כניסה לתייר.

רק לאחר קבלת אישור משרד הפנים למתן אשרת הכניסה יכול התייר הזר להגיע לביקור בישראל.

בכניסת התייר לישראל בביקורת גבולות תינתן בדרך כלל אשרת שהייה מסוג ב/2 לביקור של עד 3 חודשים. ייתכנו מקרים בהם בקר הגבולות יתרשם כי יש לתת אשרה קצרה יותר ויש בסמכותו לעשות זאת בהתאם לנסיבות.

לעיתים התייר מבקש להאריך את שהותו בארץ וזאת מסיבות שונות ומגוונות. על מנת להאריך את אשרת התייר יש לפנות לאחת מלשכות רשות האוכלוסין וההגירה בבקשה להארכת אשרת תייר. יש לזכור כי על הבקשה להיות מוגשת ללשכת רשות האוכלוסין לפני מועד סיומה של אשרת התייר.

הארכת אשרת תייר – האם בכל מקרה מאריכים אשרת תייר?

התשובה היא לא, מאחר וכל מקרה נבחן בהתאם לנסיבותיו. יש להציג למשרד הפנים סיבות מיוחדות לבקשה להאריך אשרת ב/2 תייר כ   מו לדוגמא: סיבה בריאותית או משפחתית או סיבה מיוחדת אחרת. על הבקשה לרשות האוכלוסין להיתמך באסמכתאות ומסמכים רלוונטיים.

יש לזמן תור מראש לאחת מלשכות משרד הפנים וכן למלא טופס בקשה לאשרת כניסה, 2 תמונות פספורט, מכתב הסבר למתן הארכת אשרת התייר , הצגת כרטיס טיסה חזור. השירות כרוך בתשלום אגרה. במידה והבקשה להארכת אשרת תייר נדחתה יש אפשרו להגיש ערר פנימי למנהלת הלשכה. רצוי מאוד להסתייע בשירותי עורך דין מקצועי בהגשתו. במידה והערר הפנימי נדחה, ניתן לפנות לעכרכאה המשפטית הרלוונטית.

מה קורה במידה וקיבלתי אשרת ב/2 ואני צריך לצאת לתקופה קצרה לחו”ל ולחזור לארץ?

חשוב לדעת שברגע שתייר בעל אשרת שהייה מסוג ב/2 יוצא מגבולות מדינת ישראל, אשרת ב/2 שהייתה בידיו פגה. על מנת להכנס בשנית לישראל, יהיה על התייר לקבל אשרת כניסה (אם מדובר במדינה שאינה פטורה מאשרת כניסה ).

במידה והתייר נמנה על אחת מהמדינות הפטורות מאשרת כניסה לישראל (לדוג’ מדינות אירופה, איטליה, ספרד, ארצות הברית וכיוצ”ב) יוכל לחזור לישראל אולם יש לזכור שלפקידי משרד הפנים יש שיקול דעת אם לסרב את כניסתו לישראל, במידה וקיים חשש להשתקעות או חשד סביר שהתייר מגיע למטרות עבודה.

שתפו עם חברים
זקוקים לייעוץ? צרו קשר
03-5225358
רחוב הכישור 51, קומה 3, חולון, 5886605
03-6304660
השאירו פרטים ונחזור אליכם